top of page

SOUL

Freeride

Big Air

Travel

Soul2-h600px-Titelbild9.jpg

 

SOUL PRZEKRACZA GRANICE WSZECHSTRONNOŚCI.

 

WEJDŹ Z NIM NA NOWĄ DROGĘ KITESURFINGU

Soul wyznacza standardy w latawcach komorowych typu freeride - łączy wysoki komfort, bezpieczeństwo i łatwość obsługi.  Bardzo lekka, wytrzymała konstrukcja, niesamowita kontrola i precyzyjne sterowanie oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa to wyróżniki Soul'a. Banalnie łatwy restart z wody i zmodyfikowany drenaż powodują, że latawiec jest bardzo prosty w obsłudze.

Legendarne właściwości lotne w połączeniu z łatwością obsługi zapewniają maksymalne osiągi dla każdego stylu pływania.

Sportowy, a za razem komfortowy Soul z pewnością przeniesie Twoje umiejętności na zdecydowanie wyższy poziom.

Soul oferuje budzącą zaufanie stabilność, intuicyjną obsługę oraz dużą wytrzymałość i żywotność przez wiele lat.

FS-SOUL2-TXConstruction.jpg
FS-SOUL2-Mixer.jpg

// Materiał

W latawcu zastosowano różne rodzaje tkanin. Bardzo wytrzymały, odporny na rozdarcia o dużej żywotności materiał TX- Light  (33 g/m 2 ) pokrywa górną i dolną cześć skrzydła. Wewnątrz latawca wykorzystano TX- Light Hardfinish co zwiększa jego sztywność. Przednia krawędź wykonana jest z DLX + ( 44 g/m 2 ), który posiada najlepsze właściwości na ścieranie.

// Camber trim system

Konstrukcja jest oparta na 4 rzędach olinowania przy zastosowaniu tzw. mixera i bloczków.  Przez odpowiedni trym latawca możemy wnikać zarówno w profil skrzydła jak i jego właściwości.  Powierzchnia latawca może być bardziej płaska lub zakrzywiona.

FS-SOUL2-4LevelRamAir.jpg
FS-SOUL2-AirIntake.jpg

// 4 - rzędowa konstrukcja komorowa 

4-poziomowe olinowanie (A, B, C, Z) optymalnie rozkłada siły na całej powierzchni, co również przekłada się na świetne właściwości dla latawca typu freeride. Kontrolowanie 4 poziomów za pomocą miksera poprawia skrętność i ułatwia restart. Soul zmienia swój kąt natarcia oraz wygięcie profilu bez utraty stabilności.

 

// Wloty powietrza 

Wloty powietrza są zintegrowane z przednią krawędzią latawca. Ich odpowiedni kształt sprawia, że  kite bardzo szybko napełnia się powietrzem. Ścianki wlotów są automatycznie dociskane w momencie kiedy wzrośnie ciśnienie w środku latawca. Latawiec cały czas zachowuje swój kształt nawet kiedy długi czas leży w wodzie.

FS-SOUL2-ReflexProfile.jpg
FS-SOUL2-Drainage.jpg

// Reflex profil

Profil samostateczny utrzymuje stabilność czaszy latawca  przy niskich kątach natarcia i dużych przyspieszeniach. Odwrotne wygięcie profilu powoduje powstanie nacisku na krawędź spływu co przeciwdziała załamywaniu się krawędzi natarcia. Zastosowanie profilu samostatecznego umożliwia efektywne i bezpieczne korzystanie z dużego zakresu depowera. 

.

// Automatyczny drenaż

Automatyczny system drenażu jest kluczowym czynnikiem wspomagającym bezproblemowy restart latawca z wody. Konstrukcja wewnętrzna oraz dobór materiałów został zoptymalizowany pod kątem ograniczenia absorpcji wody

i umożliwia pewny w 100% restart latawca z głębokiej wody nawet przy najsłabszym wietrze

FS-SOUL2-PMA.jpg
FS-SOUL2-BridleCheck.jpg

// PMA (PROFILE MOMENTUM ADJUSTER – regulator dynamiki zmian profilu czaszy latawca)

Charakterystyka lotu latawca może być w szerokim zakresie dostosowywana do zróżnicowanych potrzeb riderów za pomocą regulatorów profilu (PMA). Stabilność w locie i skręcie oraz wszelkie odchylenia od pożądanego trymu kite`a mogą być szybko i efektywnie zmieniane aby uzyskać optymalne zachowanie latawca. Regulatory są przyszyte do pięciu żeber przy każdym z tipów na poziomie drugiego rzędu linek podtrzymujących czaszę (galeria B). Są to krótkie linki z rzędem węzłów umożliwiających regulację umieszczone zarówno przy dolnej, jak i przy górnej powłoce czaszy latawca. Można się do nich dostać poprzez wloty powietrza na krawędzi natarcia. Należy pamiętać, że jest to zaawansowana regulacja i w celu jej wykonania zalecana jest konsultacja z lokalnym partnerem firmy FLYSURFER. (www.airman.pl)

//  Narzędzie do trymowania.

Olbrzymią zaletą latawców Flysurfera jest możliwość ich  trymu. Na każdym rzędzie olinowania (A, B, C, Z), po każdej stronie latawca zastosowano czarne znaczniki, które ułatwiają porównanie długości linek. 

Regulacja ustawień mixera pozwala na kompensację ewentualnych odchyleń od optymalnego trymu wynikających z rozciągania lub zbiegania się poszczególnych linek uzdy latawca. 

(KLIKNIJ i zobacz jak zrobić long mixer test) 

SOUL2-Scopeofdelivery.jpg
Zestaw zawiera:

1x Latawiec SOUL
1x Plecak
1x Pokrowiec
1x Zestaw naprawczy

1x Zestaw do trymowania
1x Torba/obciążnik
1x Instrukcja

 

Zdobądź legendarny, wszechstronny latawiec komorowy z banalnie prostą obsługą i wyjątkową wydajnością! Niezależnie od umiejętności i zastosowania, jego uniwersalność sprawi, że ​​ będzie on właściwym dla Ciebie wyborem.

Sportowy charakter zaimponuje ambitnym  kiterom, którzy przekraczają swoje granice szybując na kilkudziesięciu metrach.  Łatwy restart i płynne oddawanie mocy będą dużym atutem dla początkujących.

Soul zapewni świetną jazdę przy ekstremalnie słabym jak i ekstremalnie silnym wietrze, gdzie będzie prawdziwą maszyną do oddawania najwyższych skoków BIG AIR.

bottom of page