top of page

mauritius
raj dla kitesurferów

Piękno przyrody + kitesurfing

.

Już od dawna planowaliśmy tu przylecień.

Mauritius leży w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa oferuje znakomite warunki do uprawiania kitesurfingu: stały wiatr, zróżnicowane spoty zarówno z super płaską wodą, a także równymi dużymi falami. Turkusowa woda, szerokie białe plaże oraz przyjemne temperatury to wszystko tutaj przyciąga entuzjastów sportów wodnych. Jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc wakacyjnych na świecie, a według Marka Twaina Bóg najpierw stworzył Mauritius, a dopiero potem, na jego podobieństwo Raj.

Najlepszy czas na kitesurfing na Mauritiusie to okres od maja do końca października, kiedy panują umiarkowane temperatury około 25°C, brak cyklonów i gwałtownych ulew, a statystyki wiatru są znakomite (około 90% dni z wiatrem powyżej 4 Bft).

Kitesurfing na Mauritiusie można uprawiać w wielu miejscach. Najbardziej popularny spot to Le Morne – to  jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Półwysep Le Morne Brabant położony jest w południowo-zachodniej części wyspy. Warunki są tu idealne dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania. Znajduje się tu spora laguna z turkusową, płaską i płytką wodą – doskonałe miejsce do nauki i doskonalenia umiejętności. Zwykle wieje tu wiatr ze wschodu i południowego wschodu, osiągając siłę od 4 do 6 Bft  Na zewnątrz laguny, za rafą koralową, znajdują się dwa doskonałe spoty wave: One Eye i Manawa – światowej klasy miejsca słynące z dużych i szybkich fal, sięgających od 1 do 8 metrów wysokości.

overview.jpg

szczególy wyjazu

Spot Kitesurf Paradise [Mauritius].jpg

Termin:  14.09 - 24.09.2024

Cena 7200 zł obejmuje:

- przelot samolotem

- w cenie przelotu bagaż 2x 23kg + 7 kg podręczny

- zakwaterowanie w SURF VILLI 

- materiał foto/video z całego wyjazdu.

Cena nie zawiera:

- wynajęcia samochodu

- wyżywienia

- opłaty za przewóz samolotowy sprzętu kitesurfingowego

- ubezpieczenia 

UWAGA - ilość miejsc mocno ograniczona!

Rezerwację prosimy kierować na: info@airman.pl

bottom of page