top of page

SONIC 4

High-Performance 

BIG AIR

Airstyle

Sonic4-h600px-Titelbild-2-1280x325.jpg

SONIC wyznacza nowe standardy w konstrukcji super zaawansowanych latawców komorowych. Połączenie niewiarygodnej siły nośnej  z precyzyjną kontrolą latawca to marzenie każdego ridera chcącego latać jak najwyżej. Czysta moc, to znak firmowy latawców komorowych ze stajni FLYSURFERA, sportowy charakter i uzależniająca szybkość sprawią, że będziesz mógł łamać prawa fizyki.

SONIC tnie powietrze niczym brzytwa minimalizując opory, zwiększając reaktywność i szybkość. Przewidywalny w trudnych warunkach, aby pokryć szeroki zakres wiatru dla zaawansowanych riderów, przekraczających granice i bijących rekordy. Przygotuj się na niezrównane przyspieszenie, czas na wodzie napędzany adrenaliną i niesamowite odczucia podczas lotów niczym na kolejce górskiej!

NIE MUSISZ CZEKAĆ NA 30 WĘZŁÓW, ABY LATAĆ NA WYSOKOŚCI 20 M. 

SZEROKI ZAKRES WIATRU


SONIC został zaprojektowany tak, aby działał wyjątkowo dobrze w różnych warunkach wietrznych. Niezależnie od tego, czy pływasz przy lekkiej bryzie, czy przy silnym szkwalistym wietrze, latawiec zachowuje swój kształt, szybkość reakcji i wydajność. Ogromny depower minimalizuje ryzyko i sprawia, że możesz śmiało przekraczać granice w zmieniających się warunkach pogodowych.

WIĘKSZA PRZYSTĘPNOŚĆ


SONIC to bardzo zaawansowane aerodynamicznie skrzydło, dzięki czemu jest niezwykle stabilny w różnych warunkach wietrznych, dzięki czemu można skupić się tylko i wyłącznie na jeździe i ewolucjach w powietrzu. Intuicyjna kontrola latawca sprawia, że jest to produkt przeznaczony nie tylko dla super zaawansowanych riderów.  Błyskawicznie wypełniający się powietrzem profil, zapewnia natychmiastową sterowalność tuż po starcie. Po upadku do wody, możesz szybko i bezproblemowo podnieść latawiec z powrotem do góry.

 

FLYSURFER-SONIC-MonikaVitzthum-Construction_neu.png

//  SLC (STREAMLINED LIGHTWEIGHT CONSTRUCTION )

Zbudowany z najnowocześniejszych, lekkich materiałów w celu uzyskania optymalnego stosunku mocy do masy latawca. Tkanina o wysokiej wytrzymałości to potrójny ripstop 34 g/m² TX-Light, Na krawędzi natarcia użyto DLX+ o gramaturze 44 g/m², aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Wszystkie komponenty SONIC zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności w każdym terenie. Opływowa konstrukcja zapewnia, dużą szybkość reakcji, zachowując przy tym najwyższą wydajność.

FS-SOUL2-PMA.jpg

// PMA (PROFILE MOMENTUM ADJUSTER – regulator dynamiki zmian profilu czaszy latawca)

Charakterystyka lotu latawca może być w szerokim zakresie dostosowywana do zróżnicowanych potrzeb riderów za pomocą regulatorów profilu (PMA). PMA to drabinki węzłowe, które są przyszyte do profilu wewnątrz latawca zarówno w jego górnej jak i dolnej części. Skracając odpowiednie odcinki, można regulować pochylenie profilu, co większą wydajność lub stabilność latawca. Jeśli dokonuje się zmiany, należy to zrobić symetrycznie.  Należy pamiętać, że jest to zaawansowana regulacja i w celu jej wykonania zalecana jest konsultacja z lokalnym partnerem firmy FLYSURFER. (www.airman.pl)

FS-SOUL2-BridleCheck.jpg
FLYSURFER-SONIC-MonikaVitzthum-PerformanceTuner_neu.png

// MIXER TEST 

Olbrzymią zaletą latawców Flysurfera jest możliwość ich regulacji. Na każdym rzędzie olinowania (A, B, C, Z), po każdej stronie latawca zastosowano czarne znaczniki, które ułatwiają porównanie długości linek. 

Regulacja ustawień mixera pozwala na kompensację ewentualnych odchyleń od optymalnego trymu wynikających z rozciągania lub zbiegania się poszczególnych linek uzdy latawca. 

(KLIKNIJ i zobacz jak zrobić long mixer test) 

// PERFORMANCE TUNER

Konstrukcja jest oparta na 4 rzędach olinowania przy zastosowaniu tzw. mixera i bloczków.  Przez odpowiedni trym latawca możemy wnikać zarówno w profil skrzydła jak i jego właściwości. W SONIC dodatkowo mamy możliwość regulacji zagięcia krawędzi spływu

.

Soul2-Lieferumfang.jpg
Zestaw zawiera:

1x Latawiec SONIC
1x Plecak
1x Pokrowiec
1x Zestaw naprawczy

1x Trim Checker
1x Torba/obciążnik
1x Instrukcja

bottom of page