top of page

PEAK5

Freeride, Touring, Progression

PEAK5-h600px-Titelbild-2.jpg

Flysurfer jako pierwsza firma na świecie wypuściła seryjny latawiec jednopowłokowy z efektywnym depowerem. 

PEAK5 to już piąta generacja latawca wykorzystującego innowacyjną technologię SINGLE-SKIN. 

ZWINNY, ULTRA LEKKI, MOCNY 

Dzięki zastosowaniu technologii SINGLE-SKIN latawiec posiada niewiarygodne właściwości i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Stabilny profil oraz progresywny i bardzo wydajny depower z prawie natychmiastową, całkowitą utratą mocy oferuje najwyższe poczucie bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych.  Bardzo wydajna konstrukcja SINGLE-SKIN o niespotykanej mocy oraz minimalnej wadze czynią ten latawiec wyjątkowym.

FS18_Terrain_Snow-Land_edited.png
FLYSURFER-PEAK5-hybridwingtip.jpg

// Hybryd Wingtip Technology

 

Końcówki latawca stanowią zamknięte komory po dwie na każdą stronę. Na krawędzi spływu komory wyposażono w efektywne odpływy. Bardziej aerodynamiczny kształt na końcach latawca zwiększa precyzję sterowania i minimalizuje backstall. Kite ma stały ciąg podczas skrętu, a trzepotanie krawędzi spływu zostało w dużym stopniu wyeliminowane.

FLYSURFER-PEAK5-closeup-01-1920px.jpg

//  Zoptymalizowana konstrukcja

 

Konstrukcja jednopowłokowa charakteryzuje się dużą mocą oraz bardzo efektywnym depowerem. Nadzwyczaj niska waga wpływa na stabilność, efekt dryfu i możliwość operowania przy ekstremalnie słabym wietrze. Doskonała trwałość tego modelu wynika nie tylko z jego konstrukcji, ale także z użytych materiałów. TX - Light o gramaturze  33 g/m² jest sztywny, posiada bardzo długą żywotność i jest odporny na rozdarcia. Na krawędź natarcia zastosowano mocniejszą tkaninę DLX+ o gramaturze 44g/m², która jeszcze lepiej chroni przed ścieraniem i ostrymi przedmiotami. Każdy zastosowanych materiał optymalizuje określony obszar latawca.

FLYSURFER-PEAK5-bsafe.jpg

// System bezpieczeństwa.

 

Do Peak5 można podłączyć niemalże każdy bar, z systemem bezpieczeństwa pracującym na jednej z linek środkowych. Opcjonalnie dodany jest również  B - safety system. Jest on umiejscowiony wzdłuż linii mocowania linek rzędu B. Po jego aktywowaniu latawiec refuje się do środka, traci moc i opada w linii wiatru na ziemię. W takiej sytuacji można go spokojnie zwinąć lub ponownie wystartować.

FLYSURFER-PEAK5-cambertrimsystem.jpg

// Camber trim system

Konstrukcja jest oparta na 4 rzędach olinowania przy zastosowaniu tzw. mixera i 2 bloczków na stronę.  Przez odpowiedni trym latawca możemy ingerować zarówno w profil skrzydła jak i jego właściwości.  Zmieniając ustawienia mixera możemy uzystkać bardziej płaski lub pełniejszy profil.

FLYSURFER-PEAK5-closeup-04-1920px.jpg

// Minimalna przestrzeń po spakowaniu

 

Ze względu na bardzo małe wymiary po złożeniu latawca zapakowanie go do małego plecaka nie będzie stanowiło żadnego problemu. PEAK5 jest doskonałym latawcem na narciarskie wyprawy w góry. 

FLYSURFER-PEAK5-closeup-23-1920px.jpg

//  Bez pompowania!!!

PEAK5 po wyjęciu z plecaka jest od razu gotowy do startu. Jest niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze. Można go szybko samemu wystartować i wylądować w każdym terenie

Specjalnie z myślą o PEAK5 Flysurfer stworzył bardzo lekki CONNECT CONTROL BAR

FLYSURFER-CONNECT2-Control-Bar-Closeup-3-1600x1600px.jpg

Szkolenie PEAK5

PEAK5 jest doskonałym latawcem szkoleniowym szczególnie w warunkach ekstremalnie słabego wiatru.

Świetna kontrola latawca nawet kiedy wiatr powiewa z prędkością 4-5 węzłów.

Lekcje w takich warunkach będą  łatwe zarówno dla ucznia jak i instruktora.

Szkolenie można przeprowadzać zarówno na lądzie jak i w późniejszym etapie kursu na wodzie.

Niesamowicie bezpieczny o dużej żywotności i odporności na uszkodzenia.

 

 

PEAK5 Touring

Ekstremalnie niska waga i kompaktowe rozmiary po spakowaniu sprawiają, że PEAK jest idealnym latawcem na snowkite’owe wyprawy. W standardowym plecaku zmieścisz nawet kilka latawców. Dzięki temu będziesz zawsze przygotowany na zmieniające się warunki. Połączenie niesamowitej mocy z ogromnym zakresem depoweru powoduje, że sprawnie i bezpiecznie podjedziesz pod każdą górę. Natomiast niespotykany w innych konstrukcjach dryf latawca sprawia, że podczas zjazdu w dół stoku zachowuje on swój kształt i jest bardzo stabilny. W sytuacjach awaryjnych zawsze możesz liczyć na niezawodny B-Safe system, który pozwoli samodzielnie wylądować latawiec w bezpieczny sposób. Ponieważ po aktywacji B-Safe latawiec jest gotowy do restartu bądź spakowania, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy np. chcemy zrobić sobie przerwę.

 

PEAK5 Hydrofoil

Lewituj bezstresowo po wodzie i ciesz się czystą jazdą na falach

Dzięki unikalnym właściwościom Peak stał się doskonałą maszyną do napędu foila.

Kite posiada rewelacyjny efekt dragu i dzięki niemu podczas zabawy na falach możesz niemalże całkowicie zapomnieć o latawcu.

Peak5 vs Peak4

PEAK5 zyskuje na reaktywności i trwałości.

 

Latawiec znacznie szybciej reaguje na impulsy z baru, a samo sterowanie jest zdecydowanie płynniejsze także przy zupełnie zdepowerowanym latawcu.

PEAK5 jest łatwiejszy do kontrolowania w górnym zakresie wiatru, a stosunek mocy do powierzchni latawca jest jeszcze lepszy.

Dowiedz się więcej o właściwościach Peak'a

link do kiteforum: https://kiteforum.com/viewtopic.php?f=197&t=2401224

PEAK5-Lieferumfang.jpg
Zestaw zawiera:

1x Latawiec Peak5
1x Pokrowiec

1x B - safety set
1x Zestaw naprawczy
1x Instrukcja

PEAK5-Windrange.jpg

Peak5
Wyszukaj film...
Adventure awaits: the new PEAK is out now!
01:02
Odtwórz Wideo
Comparison PEAK5 & PEAK4
01:57
Odtwórz Wideo
How-to: Install your B-Safe lines on the PEAK
00:48
Odtwórz Wideo
How-to: launch the PEAK
01:32
Odtwórz Wideo
bottom of page